ČITANJEM DO ZVIJEZDA - NACIONALNA RAZINA
Autor: Zrinka Jurić, 8. 5. 2019.

Nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda" održava se već 10 godina. Mi smo ove godine sudjelovali po drugi puta na nacionalnoj razini kao pobjednici županijske razine! Natjecanje je održano u petak 3. svibnja 2019. u Čakovcu!
Više o natjecanju, natjecateljicama, rezultatima, dojmovima u (OPŠIRNIJE)!

Dio natjecanja u znanju odnosi se na pitanja iz triju knjiga koje su bile ove godine zadane: Blizanki Ericha Kästnera, Ljeta na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić i Vezanja tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović. Tema natjecanja bila je Ljeto priča priče! Nakon natjecanja upriličen je susret s autoricama Jasminkom i Julijanom!
Natjecanje je ekipno te se rezultati svih članova ekipe zbrajaju. Ekipu su činile Larisa Kovačić, Ana Kurjaković i Petra Maloševac iz 8. a, a zauzele su 22. mjesto od 36 ekipa iz cijele Hrvatske s osvojenih 116 bodova. Druga kategorija natjecanja je kreativnost u izradi plakata povezanog sa spomenutim knjigama. U toj kategoriji natjecala se Nikolina Delaš iz 6. b, a zauzela je 15. mjesto od 32 predstavljena plakata. Mentorice su školske knjižničarke Gorana Hasel i Zrinka Jurić.
Evo dojmova Larise, Ane i Petre: "Na natjecanju nam je bilo izvrsno, naučile smo puno toga i zabavile smo se. Organizacija je bila odlična, ugostili su nas s osmijehom na licu. Jako nam se svidjelo što je sve bilo jako opušteno i rezultat je bio najmanje bitan. Susret sa spisateljicama nam je bio zanimljiv i poučan, mislim da je svakoj od nas to bio najbolji dio jer je to nešto novo za sve nas.
Vidjele smo nova mjesta i upoznale smo nove ljude i sve u svemu nam je ovo bilo jedno jako lijepo iskustvo koje ćemo dugo pamtiti!"

Nikolina dodaje: "Meni je bilo jako lijepo iskustvo sudjelovati. Bez obzira što nisam pobijedila, upoznala sam nove prijatelje. Grad Čakovec predivan je i drago mi je što sam imala priliku ići tamo. Želim se vratiti i uduće godine!"