ČETIRI NAGRADE NA NATJEČAJU RONNIES EASTER ADVENTURE
Autor: Zrinka Jurić, 8. 5. 2019.

U travnju su učenici od 1. do 4. razreda sudjelovali na natječaju „Ronnie's Easter Adventure“ na engleskom jeziku izdavačke kuće Profil Klett.
Više o temi Natječaja i velikom uspjehu naših učenika čitajte i gledajte u (OPŠIRNIJE)!

Zadatak je bio, samostalno ili u skupini do 4 učenika, izraditi strip u 6 slika s našim najdražim likom zečićem Ronnijem u glavnoj ulozi. Naime, bližio se Uskrs, no naš zečić Ronnie izgubio je svoju mrkvu, te je morao potražiti pomoć uskrsnog zeca kako bi je pronašao i sretan dočekao Uskrs. Naši su se učenici rado odazvali pozivu i pokazali veliku maštovitost i kreativnost, kako u osmišljavanju priče i pisanju na engleskom jeziku, tako i u crtanju. Učiteljice engleskog jezika Marija Rukavina, Gabrijela Romić i Lidija Škrlec ponosno su nadgledale nastajanje pravih malih umjetničkih djela!
U natječaju je sudjelovalo 1800 učenika iz svih krajeva Hrvatske sa 750 radova. Znali smo da je jaka konkurencija a nagrađenih radova je samo 15. Međutim, rezultati natječaja su nas sve oduševili – čak su 4 nagrade došle u našu školu!

Nagrađeni su:

Lovro Milanović i Teo Šibalić, učenici 2. b razreda, mentorica: Gabrijela Romić

Josip Rupčić, učenik 4. c razreda, mentorica: Lidija Škrlec

Posebnu nagradu žirija za trud dobili su:

Agnez Volf, učenica 2. a razreda, mentorica: Lidija Škrlec

Nikolina Jendričko, Tvrtko Petrović, Matija Kraljević i Tin Filipović, učenici 2. b razreda, mentorica: Gabrijela Romić

Možemo samo reći – WELL DONE EVERYONE!

Lidija Škrlec