LARA ŽIVANOVIĆ - PETA NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ HRVATSKOGA JEZIKA
Autor: Zrinka Jurić, 2. 5. 2016.

Od 27. do 29. travnja u Zadru je održano državno Natjecanje iz hrvatskoga jezika na kojem se u kategoriji osmih razreda natjecala i naša učenica Lara Živanović iz 8. a te zauzela visoko peto mjesto s 89% riješenosti ispita! Na natjecanje je išla u pratnji svoje mentorice Ivane Karlušić Budimir

Čestitamo Lari i mentorici Ivani! Larine dojmove s najecanja i fotografije čitajte i gledajte u OPŠIRNIJE.

U pratnji svoje mentorice Ivane Karlušić Budimir imala sam čast sudjelovati na državnom Natjecanju iz hrvatskoga jezika održanome u Zadru od 27. do 29. travnja 2016.
Na put smo krenuli u ranim jutarnjim satima te nas je do Zadra čekao dugačak put. U Zadru smo bili smješteni u hotelu Donat uz samo more. Otvaranje natjecanja bilo je u istoimenome hotelu gdje su nas učenici OŠ Petra Preradovića dočekali predivnim programom. Sljedećeg dana, u četvrtak, održano je natjecanje gdje je oko 200 učenika od sedmog razreda osnovne do četvrtog razreda srednje moglo pokazati svoje znanje. Na moje veliko čuđenje treme gotovo da i nije bilo. Nakon natjecanja je tijekom cijelog popodneva bio organiziran razgled grada Zadra. Uz vodiča u pratnji učenika šestih razreda iz Zadra mogli smo čuti i vidjeti razne zanimljive informacije o znamenitostima kao što su crkva sv. Donata, Pozdrav suncu, Morske orgulje, Trg pet bunara itd.

Po povratku u hotel objavljeni su privremeni rezultati po kojima sam bila četvrta, no službene rezultate mogli smo vidjeti tek sutradan ujutro gdje sam ipak bila peta. U svakom slučaju nisam mogla biti zadovoljnija jer je ogroman uspjeh biti pozvan na jedno od državnih natjecanja! U petak su nas na zatvaranju isti učenici pozdravili još zanimljivijim programom uz koji smo se, uz njihov ples i pjesmu, mogli lijepo zabaviti i nasmijati.
Na kraju bih se htjela zahvaliti svojoj mentorici jer se trudila da me što bolje pripremi, a trud se itekako isplatio. Ovo natjecanje mi je bilo veliko iskustvo i vjerujem da će mi ostati u lijepome sjećanju, posebno zbog puno novih prijateljstava. Jedva čekam sljedeću godinu kada ću kao gimnazijalka ponovno se natjecati i susresti svoje nove prijatelje.

Lara Živanović, 8.a