ŽUPANIJSKA NATJECANJA 2016.
Autor: Zrinka Jurić, 2. 3. 2016.

Vrijeme je Županijskih natjecanja. Brojni učenici dobili su pozive na njih, vrijedno se pripremali i pripremaju za njih uz pomoć svojih mentora. Njihov trud i dodatan rad salužuje svaku pohvalu. Čestitke svim sudionicima!

"ZNANJE JE BLAGO KOJE SVUDA PRATI SVOJEGA VLASNIKA."          (kineska poslovica)

U OŠ "Ivana Brlić Mažuranić" u Rokovcima-Andrijaševcima u utorak 23. veljače 2016. održano je natjecanje iz matematike. Barbara Čačić iz 8. c razreda bila je treća. Viktorija Višek iz 5. a zauzela je 10. mjesto. Mentorica im je Tatjana Brešćanski. Na natjecanju su sudjelovali i četvrtaši Filip Bazina, Petar Geljić i Luka Soldo (mentorice su Slavica Astaloš i Nada Brdar), petašica Petra Đukić (mentorica Tatjana Brešćanski) te sedmaši Luka Agičić i Gabriel Višek (mentor je Robert Milobar). Čestitamo!

OŠ "Stari Jankovci" iz Starih Jankovaca bila je domaćin natjecanju iz engleskog jezika 24. veljače 2016. Ivan Blažanović (8. b) županijski je prvak, Barbara Čačić (8. c) bila je treća, a Petar Kruhoberec (8. b) šesti. Ivan Anušić (8. a) bio je sedmi, a sudjelovao je još i Luka Kuterovac (8. c). Mentorica je Gabrijela Romić. Čestitamo!

U OŠ Ivana Gorana Kovačića 29. veljače održano je natjecanje iz geografije. Maja Horvat (5. c) i Marta Šarić (5. b) dijele četvrto mjesto. Od petaša je sudjelovao i Marko Boričić. Od šestaša je sudjelovao Ivan Sučić. Barbara Čačić iz 8. c bila je treća.  Majin mentor je Milenko Zovko, a ostalim natecateljima mentorica je Vlatka Bašić. Čestitamo!

Na natjecanju iz fizike koje je održano u OŠ Zrinskih u Nuštru Dora Petrović iz 8. b bila je deveta, a sudjelovao je i Miroslav Pažin iz 8. b. Mentorica je Irena Papac. Čestitamo!

Gimnazija M. A. Reljkovića bila je 29. veljače 2016. domaćin literarno-novinarskog dijela smotre LiDraNO. Novinarski rad Umjetnik za osmijeh Barbare Vidoš iz 7. b predložen je za Državnu smotru LiDraNo. Mentorica je Zrinka Jurić. Čestitamo!

OŠ Josipa Kozarca iz Vinkovaca 4. ožujka bila je domaćin natjecanja iz hrvatskoga jezika. Lara Živanović iz 8. a županijska je prvakinja dok je Barbara Čačić iz 8. c bila izvrsna druga. Lara je bila uvjerljivo prva, a važno je naglasiti da je Barbari ovo 4. ovogodišnje županijsko natjecanje (u svima je bila ili druga ili treća)! Mentorica je Ivana Karlušić Budimir. Čestitamo!

Dora Osrečki (7. b) je u konkurenciji sedmaša zauzela sedmo mjesto. Mentorica je Zrinka Jurić. Čestitamo!

Naša škola bila je domaćin Županijskoga natjecanja iz povijesti. Kod sedamaša Toni Barunčić (7. a) bio je četvrti, a  Ante Šmider (7. c)  peti. Mentor im je Ivan Krajinović. Čestitamo!

Kod osmaša najbolje plasirani bio je Petar Kruhoberec (8. b) na trećem mjestu. Laura Lusavec (8. c) bila je šesta, a sudjelovao je i  Ivan Blažanović (8. b). Mentor im je Milenko Zovko. Čestitamo!

U petak 11. ožujka u OŠ "A. G. Matoš" održano je Županijsko natjecanje iz kemije. Kod sedmaša Matej Bešenić (7. a) bio je sedmi, a Gabrijel Višek (7. c) deseti. Sudjelovali su još Adrian Horvat (7. a) i Luka Agičić (7. c). Mentorica im je Veselka Čorluka. Čestitamo!

U kategoriji osmih razreda Ana Šarić bila je deveta, a sudjelovali su i Petar Kruhoberec i Ivan Blažanović (svi su iz 8. b). Mentorica im je Vesna Matak. Čestitamo!

U OŠ Matija Gubec u Jarmini održano je u petak 18. ožujka Županijsko natjecanje iz biologije. Od sadmaša su se natjecale Marija Galić, Helena Kuprešak i Mia Bajić iz 7. b te Marta Bikić iz 7. a. Mentorica im je Veselka Čorluka. Čestitamo!

U kategoriji osmih razreda Ana Šarić bila je druga, a Ivan Blažanović šesti. Sudjelovala je i Josipa Vasilj (svi su iz 8. b). Mentorica im je Vesna Matak. Čestitamo!