3. FESTIVAL MATEMATIKE U LIPIKU
Autor: Zrinka Jurić, 10. 6. 2015.

Naša matematička ekipa i ove godine je uspješno sudjelovala na 3. festivalu matematike u Lipiku. Koliko je natjecanje i atmosfera ovog tipa natjecanja drugačija od ostalih, čitajte u izvješću natjecateljice Barbare Čačić iz 7. c. U OPŠIRNIJE se nalazi i izbor fotografija.

U rano jutro 15. svibnja krenuli smo mi mali matematičari OŠ Vladimira Nazora, u pratnji nastavnica matematike Karoline Bogdanović i Tatjane Brešćanski, put Lipika kako bismo sudjelovali na Trećemu festivalu matematike. Jutro je bilo tmurno i kišno, ali kako smo se približavali našem odredištu vrijeme je bivalo sve bolje. Kada smo napokon stigli, vidjevši koliko je samo natjecatelja pristiglih iz svih krajeva Lijepe Naše osjećali smo se ponosno i uzbuđeno.

Prvo je na rasporedu bilo ekipno natjecanje. Naša škola sudjelovala je s po jednom ekipom u kategorijama 5. i 6., odnosno 7. i 8. razreda. Nakon toga imali smo malu pauzu za okrjepu poslije koje je uslijedilo pojedinačno natjecanje. Našu školu u pojedinačnom dijelu predstavljali su: Filip Nikić, Luka Agičić, Karlo Bazina, Adrian Horvat, Barbara Čačić i Mihael Miličević. Poslije završetka pisanja ispita imali smo pregršt slobodnog vremena dok smo očekivali rezultate. To vrijeme smo proveli u šetnji gradom domaćinom, igrajući badminton i u mnogim drugim aktivnostima... Napokon su stigli toliko iščekivani rezultati, a evo i kratkog izvještaja o našim uspjesima:

u kategoriji 56 osvojeno drugo mjesto (članovi ekipe: Luka Agičić, Karlo Bazina, Adrian Horvat i Ivan Sučić)
u kategoriji 78 osvojeno treće mjesto (članovi ekipe: Barbara Čačić, Kristijan Kokor, Klara Vajt i Ena Vukić)
u kategoriji pojedinačnog natjecanja za 7. r. drugo mjesto osvojila je Barbara Čačić
u kategoriji pojedinačnog natjecanja za 8. r. drugo mjesto osvojio je Mihael Miličević.

Potom je uslijedila i dodjela nagrada po završetku koje smo krenuli k našim Vinkovcima. Svi smo kući stigli sretni, veseli i ponosni na ostvareno.

Barbara Čačić, učenica 7. c razreda