MARKO BIKIĆ NA DRŽAVNOM NATJECANJU
Autor: Zrinka Jurić, 11. 5. 2015.

Marko Bikić iz 8. a bio je naš drugi sudionik ovogodišnjih državnih natjecanja. Sredinom travnja bio je u Šibeniku s mentorom Milenkom Zovkom na državnom natjecanju iz povijesti. I on je zabilježio svoje dojmove koje donosimo u OPŠIRNIJE gdje  se nalaze i fotografije.

Državno natjecanje iz povijesti ove godine se održavalo u Šibeniku. Budući da sam bio županijski prvak iz povijesti, izborio sam se da ove godine budem jedan od natjecatelja u kategoriji 8. razreda.

13. travnja u jutarnjim satima u pratnji svog mentora, nastavnika Milenka Zovka, krenuo sam prema Šibeniku. Putovanje je bilo vrlo zanimljivo i ugodno. Smještaj nam je bio osiguran u kompleksu hotela Solaris. Nakon večere uputili smo se u Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku gdje je škola domaćin Gimnazija Antuna Vrančića upriličila svečano otvorenje. Po povratku u hotel vrlo brzo sam utonuo u san jer je jutro donosilo napetost i iščekivanje.

Sunce koje je obasjavalo Šibenik najavilo je lijep i sunčan dan. U 9 sati pisao sam ispit, a nakon toga uslijedilo je razgledavanje grada. Opušteni i bez stresa uživali smo u ljepotama Šibenika. Povijesne i kulturne znamenitosti grada oduševile su sve sudionike natjecanja. Mene se posebno dojmila Tvrđava svetog Mihovila koja stoljećima krasi Šibenik.

Dugo očekivani rezultati objavljeni su predvečer. Bilo je ushićenja i tuge iako su svi koji su došli do ove razine natjecanja pobjednici.Posljednjeg dana bila je svečana dodjela nagrada i priznanja svim sudionicima natjecanja, a nakon službenog zatvaranja krenuli smo prema Vinkovcima.

Znanje koje sam stekao pripremajući se za ovo natjecanje svakako će mi dobro doći u mom daljnjem školovanju. Ovo je za mene veliki poticaj i motiv da se znanjem izborim i ponovno sudjelujem na natjecanju naboljih povjesničara!

Marko Bikić, 8. a