ŽUPANIJSKA NATJECANJA 2015.
Autor: Zrinka Jurić, 25. 2. 2015.

Otpočela su županijska natjecanja. Čestitamo svim natjecateljima i mentorima na dodatnom radu, uloženom vremenu i rezultatima!

"NIJE DOVOLJNO SAMO ZNATI, ZNANJE TREBA I PRIMIJENITI.

NIJE DOVOLJNO HTJETI, TREBA I UČINITI." (J. W. Goethe)

Županijsko natjecanje iz informatike održano je u OŠ Zrinskih u Nuštru 20. veljače 2015. U kategoriji Osnove informatike Kristijan Kokor iz 8. a županijski je prvak. Sudjelovala je i Klara Vajt (8. a). Mentorica je Mira Magdić. Čestitamo!

OŠ Stari Jankovci bila je domaćin županijskog natjecanja iz engleskog jezika. Naša predstavnica Ena Vukić iz 8. a bila je deseta. Mentorica je Nevenka Hranuelli. Čestitke!

23. veljače 2015. održano je županijsko natjecanje iz fizike. Marta Miškić (8. a) bila je peta, a Nevio Barbača Čuljak (8. c) šesti. Mentorica je Irena Papac. Čestitke!

OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Vinkovaca bila je domaćin natjecateljima iz geografije 25. veljače 2015. Ivan Sučić iz 5. c bio je šesti, a David Šušnjara iz 5. c bio je deveti. Od šestaša Luka Agičić iz 6. c bio je deveti, a Toni Barunčić iz 6. a deseti. Barbara Čačić (7. c) u kategoriji sedmih razreda bila je šesta, a sudjelovao je i Petar Kruhoberec (7. b). Svim ovim učenicima mentorica je Vlatka Bašić.

U kategoriji osmih razreda Mihael Miličević (8. a) bio je drugi, a Ivan Ercegovac (8. b) peti. Sudjelovao je i Luka Herceg (8. b). Mentor osmašima je Milenko Zovko. Čestitke svima!

OŠ Ivana Brlić Mažuranić iz Rokovaca-Andrijaševaca bila je domaćin natjecateljima iz matematike 27. veljače 2015. U ketegoriji 4. r. Marta Šarić (4. b) bila je četvrta, a Luka Janušić (4. a) peti. Anton Parat (4. b) bio je sedmi, a Larisa Kovačić (4. a) deveta. Sudjelovala je i Viktorija Višek (4. a). Mentorica Marti i Antonu je Dajana Blažanović, a Luki, Larisi i Viktoriji Matija Ergotić.

Od petaša Filip Nikić ( 5. b) bio je četvrti, a Ivan Sučić (5. c) sedmi. Mentorica im je Lidija Bilbija. Šestaši Luka Agičić i Karlo Bazina dijele šesto mjesto. Mentorica im je Karolina Bogdanović.

Barbara Čačić iz 7. c županijska je prvakinja kod sedmaša. Mentorica je Karolina Bogdanović.

U kategoriji osmih razreda Kristijan Kokor bio je drugi, a Ena Vukić deseta (oboje 8. a). Mentorica je Tatjana Brešćanski. Čestitke svim matematičarima!

U OŠ Josipa Kozarca u Vinkovcima 4. ožujka 2015. održano je natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika. Naše učenice Barbara Čačić (7. c) i Lara Živanović (7. a) bile su izvrsne druga i treća. Mentorica je Ivana Karlušić Budimir. Čestitamo!

Naša škola bila je domaćin natjecanju iz povijesti u petak 6. ožujka 2015. Marko Bikić iz 8. a županijski je prvak, a sudjelovala je i Nina Mendeš (8. b). Mentor je Milenko Zovko. Čestitamo!

U četvrtak 12. ožujka u OŠ "A. G. Matoš" u Vinkovcima održano je natjecanje iz kemije na županijskoj razini. Ivan Blažanović (7. b) bio je peti, a Ana Šarić (7. b) osma. Mentorica im je Vesna Matak. Kod osmaša Ena Vukić (8. a) bila je sedma, a sudjelovala je i Klara Vajt (8. a). Mentorica im je Veselka Čorluka. Čestitke kemičarima!

Županijsko natjecanje iz biologije održano je 18. ožujka 2015. u OŠ Matija Gubec u Jarmini. U kategoriji sedmih razreda Ana Šarić (7. b) je bila prva, a Ivan Blažanović (7. b) četvrti. Mentorica je Vesna Matak. Kod osmaša Ena Vukić bila je treća, Marta Matanović deseta, a sudjelovala je i Klara Vajt. Sve tri učenice su iz 8. a, a mentorica im je Veselka Čorluka. Čestitke svima!

Ovogodišnju ekipu Podmlatka Crvenog križa činili su Ivan Mesić (7. a), Stjepan Marošević (8. a), Tena Aleksić (8. b) te Ana Nol i Nikolina Vidović (8. c). Na gradskom (općinskom) natjecanju zauzeli su četvrto mjesto, a mentorica im je Dajana Blažanović. Čestitamo!