ŽUPANIJSKA NATJECANJA 2014.
Autor: Zrinka Jurić, 21. 2. 2014.

Nakon Školskih slijede Županijska natjecanja u znanju. Vrijedni učenici i mentori u pripreme za natjecanja ulažu puno svoga truda i vremena! Čestitke svima!

PLANINU ĆE POMAKNUTI SAMO ONAJ

TKO JE NA POČETKU POMICAO KAMENČIĆE.

(kineska poslovica)

Kao i prošle godine prvo Županijsko natjecanje bilo je ono matematičko, a za našu školu vrlo uspješno. Domaćin je bila OŠ "Ivana Brlić Mažuranić" iz Rokovaca - Andrijaševaca, a održano je 18. veljače.

Kod najmlađih natjecatelja četvrtaša Ivan Sučić iz 4. c bio je treći. Mentorica mu je učiteljica Dunja Golek. Filip Nikić zauzeo je 8. mjesto, a sudjelovali su još Toni Jurina i Samuel Nikić, svi iz 4. b. Mentorica im je učiteljica Ljubica Bikić.

Od petaša predstavljali su nas Luka Agičić (5. a), Karlo Bazina (5. c) i Adrian Horvat (5. a). Mentorica im je Karolina Bogdanović.

U kategoriji 6. r. imamo i prvu županijsku prvakinju Barbaru Čačić, učenicu 6. c! Mentorica joj je Karolina Bogdanović.

Kristijan Kokor bio je drugi, a Klara Vajt treća u kategoriji sedmaša. Sudjelovali su i Ena Vukić i Mihael Miličević. Svi sedmaši su iz 7. a, a mentorica im je Tatjana Brešćanski. Bravo za matematičare!

OŠ Zrinskih iz Nuštra bila je u petak 21. veljače domaćin u natjecanju iz informatike. U kategoriji Osnove informatike Dominik Cindrić iz 8. b razreda bio je drugi. Mentorica je Mira Magdić. Čestitke!

U četvrtak 27. veljače OŠ Stari Jankovci iz istoimenog mjesta bila je domaćin natjecateljima u poznavanju engleskog jezika. Iva Vrdoljak iz 8. c bila je četvrta, a Stjepan Babić iz 8. a deseti. Mentorica im je Lidija Škrlec. Bravo za natjecatelje!

Geografi su se natjecali u četvrtak 6. ožujka u vinkovačkoj OŠ Ivana Mažuranića. U kategoriji 6. r. treće mjesto dijele Barbara Čačić (6. c) i Ana Šarić (6. b) dok je Petar Kruhoberec (6. b) bio sedmi. Mentorica im je Vlatka Bašić.

Ivan Ercegovac iz 7. b zauzeo je izvrsno drugo mjesto, a sudjelovao je i Bruno Cindrić iz 7. c. Mentor im je Milenko Zovko. Bravo za geografe!

Natjecatelji povjesničari bili su ujedno i domaćini jer je naša škola u petak 7. ožujka treći put zaredom bila domaćin ovoga natjecanja. Kod sedmaša Marko Bikić (7. a) bio je četvrti, a sudjelovali su i Marin Nikić i Matko Katić, obojica iz 7. b.  Jurica Bajić (8. b) bio je četvrti u kategoriji osmih razreda, a Boris Dragojević (8. c) peti. Svima je mentor Milenko Zovko. Bravo za povjesničare!

Županijsko natjecanje iz kemije održano je 13. ožujka u OŠ "A. G. Matoš" iz Vinkovaca gdje nas je predstavljala brojna ekipa. Kristijan Kokor je naš drugi županijski prvak, Mihael Miličević bio je treći, a Ena Vukić sedma (svi su iz 7. a). Sudjelovali su i Matko Katić (7. b), Klara Vajt (7. a), Ivan Ercegovac (7. b), Luka Herceg (7. b) i David Jelinić (7. c). Mentorica je Veselka Čorluka. Od osmaša predstavljao nas je Lovro Katić (8. c) koji je zauzeo 10. mjesto. Njegova mentorica je Vesna Matak. Čestitke kemičarima!

OŠ "Matija Gubec" iz Jarmine u petak 14. ožujka ugostila je natjecatelje iz biologije. Marta Matanović (7. a) zauzela je 1. mjesto te je time treća naša županijska prvakinja. Klara Vajt bila je druga, Mihael Miličević četvrti, Kristijan Kokor peti i Ena Vukić osma (svi su iz 7. a). Mentorica im je Veselka Čorluka. Kod osmaša Josip Gerin (8. a) bio je treći, Lovro Katić (8. c) deveti, a sudjelovao je i Borna Miklošević (8. b). Njihova mentorica je Vesna Matak. Čestitke biolozima na ostvarenim rezultatima!