20. SUSRET MALIH PJESNIKA SLAVONIJE I BARANJE
Autor: Zrinka Jurić, 12. 11. 2013.

Miroslav Pažin iz 6. b je svoju pjesmu u prozi Nitko poslao na natječaj za 20. susret malih pjesnika Slavonije i Baranje. Prosudbeno povjerenstvo je pjesmu uvrstilo među 40 najboljih te mu je ona objavljena u Zborniku pjesama. 8. studenog 2013. u Cerniku je održan Susret na koji je Miroslav išao u pratnji mentorice Ivane Karlušić Budimir. Čestitamo!                                                  Njegove dojmove i tekst pjesme čitajte u OPŠIRNIJE.

Susret malih pjesnika i put u Cernik su najneobičnije iskustvo moga života. Napisao sam pjesmu u prozi Nitko. U Cernik sam išao sa svojom mentoricom Ivanom Karlušić Budimir, a putovali smo s profesoricom Anicom Jukić i učenicom Ines iz OŠ Antuna Bauera iz Vukovara.

Poslije smo imali svečani ručak u Hrvatskom domu. Nakon toga smo krenuli u Vinkovce gdje smo došli  u kasnim poslijepodnevnim satima s osmijehom na licima.

NITKO

Nenoj biti nitko. Ne budi samo prazna soba bez glasovira... Sviraj, skladaj kroz život najljepše melodije što u duši kriješ... Budi jak, snažan, hrabar, promijeni svijet! I ti svojim obolom možeš pomoći bolesnima, neukima, potrebitima... Nisi nemoćan, jer se snažnim duhom, postojanošću i ljubavlju dosežu nemjerljive visine. I zato... budi Netko... nosi šarolikost boja u srcu, nosi vedrinu i milost jer svoj kutak svijeta zaista možeš učiniti ljepšim. Samo pokušaj... i vidjet ćeš... Budi Netko.

Miroslav  Pažin