LUCIJA CESTARIĆ (7. b) IZVRSNA PETA PREMA BROJU BODOVA NA EUROPSKOM FINALU HIPPO NATJECANJA
Autor: Zrinka Jurić, 21. 5. 2022.

Od 18. do 20. svibnja 2022. u talijanskom Lido de Jesolo (Venice) održalo se Europsko finalno natjecanje Hippo u poznavanju engleskoga jezika (kvalifikacije za svjetsko natjecanje) na kojemu je, izvrsnim rezultatima sa školskog i državnog natjecanja, pravo sudjelovanja zaslužila Lucija Cestarić iz 7. b razreda. Ona i njezina mentorica Gabrijela Romić iz Italije su se vratile s izvrsnim uspjehom -  Lucija je zauzela izvrsno 5. mjesto u iznimno jakoj konkurenciji svojih vršnjaka! Čestitamo Luciji i mentorici na uspjehu!
U (OPŠIRNIJE) čitajte Lucijin osvrt na natjecanje i predivno putovanje. Uz osvrt je i nekoliko fotografija!

U Italiju smo krenuli vlakom u 2:36 u srijedu ujutro. Ta 4 i pol sata putovanja prošla su mi puno brže od očekivanoga te smo u 8 sati ujutro bili u busu za Lido di Jesolo. Stigli smo negdje oko 15 sati. Brzo su nas smjestili u sobe kako bismo stigli na upoznavanje. Bila sam u sobi sa Srpkinjom, Hrvaticom iz BiH i Makedonkom. Otišli smo svi zajedno do obližnje plaže kako bismo se upoznali i još malo provježbali svoj engleski.

Kilian Seavers, Englez koji je vodio upoznavanje, postavio nas je u dva kruga te smo se izmjenjivali i međusobno pričali. Dobili smo certifikate, olovke i kemijske. Nakon večere, moje cimerice i ja malo smo prošetale, kupile suvenire i vratile se u svoju sobu. Još smo malo pričale, no kako smo sve bile umorne od dugih putovanja i htjele smo biti spremne za ispite, otišle smo spavati. Iduće jutro, par sati nakon doručka, bio je red na Hippo 2 i Hippo 3 kandidate, što smo bile moje cimerice i ja. Bila sam, naravno, malo nervozna, pa mi je par riječi, koje su mi bile potrebne, potpuno nestale iz glave. Imala sam osjećaj da sam loše napisala ispit te nisam uopće htjela znati rezultate.

Srećom, put do Venecije odmah nakon ispita, odvratio mi je pozornost od rezultata i uživala sam u lijepim građevinama i ljepoti tog starog grada. Dobro smo ručali, pojeli sladoled, umorili se i već je bilo vrijeme za polazak nazad u hotel. U 21h  pješke smo krenuli do lokacije gdje je bilo proglašenje pobjednika. Na veliku pozornicu izlazili smo po kategorijama pa je moja kategorija bila četvrta po redu. Svi smo dobili medalje što mi je drago. Nisam imala velika očekivanja i bila sam sretna za tri kandidata koji su se plasirali kao prvih troje, s tim da je pobjednica bila iz Hrvatske i u rujnu putuje na finale u Rim. Rezultati za nas ostale došli su kasnije te večeri, oko ponoći, te sam saznala da sam peta. Bila sam iznenađena, no vrlo sretna, čak i ponosna na sebe.
Jako sam zahvalna svojoj nastavnici Gabrijeli Romić zbog koje mi je ovo putovanje i rezultat bio moguć. Ovo iskustvo mi je bilo predivno i vrlo poučno te bih ga preporučila svima!

Lucija Cestarić