ŠKOLSKA NATJECANJA I SMOTRE 2013.
Autor: Zrinka Jurić, 29. 1. 2013.

I ove školske godine pratit ćemo i bodriti naše učenike i njihove mentore kroz sve razine natjecanja. Krenula su školska natjecanja, a prvo od njih bila je Vjeronaučna olimpijada. Sretno svima!

VJERONAUK - 15. siječnja

Školskom natjecanju pristupili su Jurica Bajić i Dominik Cindrić iz 7. b, Petar Vučina iz 7. c te Patricia Novoselac, Petar Pedić, Mirna Turšćak i Antonija Vidić iz 7. d.

Tema vjeronaučne olimpijade je sv. Dominik, a ekipu za daljnju razinu natjecanja čine Jurica Bajić, Dominik Cindrić, Petar Vučina, Patricia Novoselac i Mirna Turšćak. Mentorica je vjreoučiteljica Tatjana Piljanović.

MATEMATIKA - 17. siječnja

Na školskom natjecanju sudjelovali su učenici 4., 6. i 8. r. Iz 4. a Marta Bikić, Adrian Horvat i Sven Miličić, a učiteljica-mentorica je Hrvojka Lenđer. Učiteljica-mentorica 4. b Jelica Tomić pripremala je Davora Maljkovića i Leona Šijakovića, a iz 4. c matematičko znanje provjerili su Luka Agičić, Karlo Bazina, Karlo Raguž i Gabriel Višek. Njihova učiteljica-mentorica je Zdenka Pezer.

Matematičari šestaši su Kristijan Kokor, Klara Vajt i Ena Vukić iz 6. a  te Bruno Cindrić iz 6. c. Mentorica im je Karolina Bogdanović.

Iz 8. r. to je, već nam dobro znana, Sanja Krznarić i njena mentorica Tatjana Brešćanski.

Na Županijskom natjecanju školu će predstaviti četvrtaši Karlo Bazina, Adrian Horvat i Gabriel Višek, šestaši Klara Vajt, Kristijan Kokor i Ena Vukić te osmašica Sanja Krznarić.

ENGLESKI JEZIK - 22. siječnja

Natjecanje u poznavanju engleskog jezika provodi se samo u osmom razredu, a naši natjecatelji na školskom natjecanju bili su: Vedran Grgić, Anamarija Jurković i Toni Maloča iz 8. a, Dominik Anđelić, Anja Cigler, Mia Lukac, Lara Petrović i Marijan Rašić iz 8. b, Marija Blažanović, Magdalena Jurić, Vanja Matečić i Doris Nanaši iz 8. c te Ana Bagarić, Filip Bobovec i Ana Vrljić iz 8. d.

Mentorica je Nevenka Hranuelli.

Poziv na Županijsko natjecanje dobili su Dominik Anđelić i Marija Blažanović.

LIDRANO - 30. siječnja

Na Međuopćinskoj smotri Lidrana za vinkovačko područje predstavila nas je naša već poznata "glumica" Antonela Božić iz 3. b koju je za samostalni scenski nastup pripremala učiteljica Ljubica Bikić. Ove godine bio je to tekst Zorana Pongrašića Palčica ili kako nabaviti dijete. Prvu stepenicu Antonela je sa sigurnošću prešla i pozvana je na Županijsku smotru.

POVIJEST - 6. veljače

Školskom natjecanju iz povijesti u 7. r. pristupili su Stjepan Dekanić, Matej Ilijević i Stjepan Ivanić iz 7. a, Jurica Bajić, Marko Bubnjić i Antonia Dražić iz 7. b te Boris Dragojević, Nikolina Grlić, Iva Šaravanja i Barbara Trehub iz 7. c. Mentor je Milenko Zovko.

Na Županijskom netjecanju predstavljat će nas Matej Ilijević, Jurica Bajić, Boris Dragojević i Barbara Trehub.

Povjesničari osmaši su Dominik Jelinić iz 8. a, Dominik Anđelić, Lara Petrović i Pavo Vukoja iz 8. b, Tea Babić, Martina Čavar i Dinka Zaluški iz 8. c te Vedrana Gavrić, Ivona Marunček i Barbara Vidoš iz 8. d. Mentor je Ivan Krajinović.

Na Županijskom natjecanju bit će Dominik Anđelić, Lara Petrović, Pavo Vukoja i Ivona Marunček.

GEOGRAFIJA - 7. veljače

Petaši sudionici natjecanja su Ivan Blažanović, Karlo Goluža, Ena Kubica, Laura Sabljić i Ana Šarić iz 5. b te Barbara Čačić iz 5. c.

Na Županijsko natjecanje idu Barbara Čačić, Ivan Blažanović i Ana Šarić.

Od šestaša natjecali su se Kristijan Kokor i Mihael Miličević iz 6. a, Ana Bašurić, Ivan Ercegovac, Luka Herceg, Matko Katić, Ivan Liščić i Josip Tuček iz 6. b te Bruno Cindrić, David Jelinić, Marko Knežević, Lea Pervan i Marko Rašić iz 6. c.

Na Županijsko natjecanje idu Kristijan Kokor, Mihael Miličević i Ivan Ercegovac.

U sedmom razredu svoje znanje geografije provjerili su Josip Gerin, Ivan Kikić i Patricia Novoselac iz 7. a, Dominik Cindrić i Petra Sunđi iz 7. b te Boris Dragojević iz 7. c.

Poziv za Županijsko natjecanje dobili su Boris Dragojević i Josip Gerin.

Osmaši na školskom natjecanju su Marina Neferanović iz 8. b i Vanja Matečić iz 8. c te oboje idu na Županijsko natjecanje.

Mentorica učenika 5., 7. i 8. razreda je Vlatka Bašić, a mentor učenika 6. razreda Milenko Zovko.

HRVATSKI JEZIK - 8. veljače

Na školskom natjecanju sudjelovale su Martina Breški, Petra Papac i Lara Petrović iz 8. b, Tea Babić i Doris Nanaši iz 8. c te Sara Banović iz 8. d.

Mentorica je Irena Mataković.

KEMIJA - 13. veljače

Sedmaši na školskom natjecanju bili su Marina Ivoković, Petar Pedić i Mirna Turšćak iz 7. a, Borna Miklošević i Mihael Nikić iz 7. b te Marin Bosančić i Lovro Katić iz 7. c. Mentorica je Vesna Matak.

Poziv na Županijsko natjecanje dobili su Borna Miklošević, Lovro Katić i Mihael Nikić.

Kemičari osmaši su Toni Maloča iz 8. a i Marina Neferanović iz 8. b, a mentorica je Veselka Čorluka.

I Toni i Marina idu na Županijsko natjecanje.

BIOLOGIJA - 14. veljače

Na školskom natjecanju iz biologije natjecali su se od sedmaša Josip Gerin iz 7. a, Antonia Dražić, Martina Futač i Borna Miklošević iz 7. b te Marin Bosančić i Lovro Katić iz 7. c. Mentorica im je Veselka Čorluka.

Na Županijsko natjecanje idu Lovro Katić, Borna Miklošević i Josip Gerin.

Osmašice su bile Martina Breški iz 8. b te Martina Kordić i Dinka Zaluški iz 8. c. Njima je mentorica Vesna Matak.

Dvije Martine će predstavljati školu na Županijskom natjecanju.