IZVJEŠĆE SA ŠKOLSKIH I ŽUPANIJSKIH NATJECANJA 2021.
Autor: Zrinka Jurić, 15. 4. 2021.

I u ovoj neobičnoj školskoj godini u protekla dva mjeseca, s manjim odgodama, održana su sva školska i županijska natjecanja. I neka županijska natjecanja održana su u matičnim školama učenika zbog trenutne epidemiološke situacije, a neka od njih ipak su se uspjela održati u školama domaćinima.
Izazovno i neobično bilo je i pripremati učenike za natjecanja jer se nisu smjeli miješati učenici različitih razreda te su mentori uglavnom radili s učenicima jednoga razreda ili kombinirali rad u živo i na daljinu.
Svim učenicima i mentorima koji su se uspjeli organizirati i motivirati u ovim uistinu posebnim okolnostima čestitamo  i zahvaljujemo!
U nastavku donosimo popise učenika sudionika školskih natjecanja, učenike pozvane na županijsku razinu natjecanja s rezultatima na njima te učenike pozvane na državnu razinu!
Svim učenicima i mentorima koji su se uspjeli organizirati i motivirati u ovim uistinu posebnim okolnostima čestitamo i zahvaljujemo!

FIZIKA
7. RAZRED – Ivan Belić iz 7. a i Barbara Vučinić iz 7. b. Mentor je Adrijan Čačić.
8. RAZRED – Andrej Fišić iz 8. a. Mentor je Adrijan Čačić.
Na županijsko natjecanje pozvan je Andrej Fišić i na njemu je zauzeo 4. mjesto.

ENGLESKI JEZIK
8. RAZRED -  Matko Bosančić, Paula Jančić, Tena Maloševac i Dora Marinović (8. a), Ivan Galunić i Nikolina Delaš (8. b), Antonio Raič (8. c).  Mentorica je Gabrijela Romić.
Na županijsko natjecanje pozvan je Ivan Galunić i na njemu je zauzeo 9. mjesto.

MATEMATIKA
4. RAZRED: Igor Belić, Ante Korovljević, Leonarda Lešić, Karlo Mandek i Lea Nakić iz 4. a, mentorica je Hrvojka Lenđer. Nikolina Jendričko, Lovro Milanović, Tvrtko  Petrović, Gabrijel Ribičić i Marija Siladi iz 4. b, mentorica je Dajana Jozanović.
5. RAZRED: Noel Konečniiz iz 5. c, mentor je Robert Milobar.
6. RAZRED: Matko   Božičević iz 6. b i Ema Pavlović iz 6. c, mentorica je Tatjana Brešćanski.
7. RAZRED: Ivan Belić iz 7. a, mentorica je Karolina Bogdanović.

Na županijsko natjecanje pozvani su četvrtašica Lea Nakić i petaš Noel Konečni. Noel je zauzeo 9. mjesto.

KEMIJA
7. RAZRED:  Iva Agičić, Sara Babić, Dunja Bartulović, Nora Horvat, Zara Kolak, Jakov Paljušaj, Iva Rekić i Barbara Vučinić, svi iz 7. b. Mentorica je Vesna Matak.

Na županijsko natjecanje pozvana je Zara Kolak i  na njemu je zauzela 10. mjesto.

POVIJEST
7. RAZRED: Ivan Belić (7. a), Zara Kolak i Jakov Paljušaj (7. b), Lea Lagator, Ana Nikić, Duje Ramljak i Iva Volf (7. c). Mentor je Milenko Zovko.
8. RAZRED: Andrej Fišić, Ivan Komesarović i Luka Kristić (8. a). Mentor je Ivan Krajinović.

Na županijsko natjecanje pozvani su sedmaši Zara Kolak i Jakov Paljušaj. Jakov je na županijskom natjecanju bio 2. Pozvan je i osmaš Andrej Fišić koji je zauzeo 1. mjesto.

Jakov Paljušaj i Andrej Fišić svojim su izvrsnim rezultatima dobili i pozive na državnu razinu natjecanja koje će se održati od 28. do 30. travnja.

BIOLOGIJA
8. RAZRED:  Paula Jančić, Ivan Komesarović, Luka Kristić i Dora Marinović iz 8. a  te Rafael Ilić iz 8. c. Mentorica je Veselka Čorluka.

Na županijsko natjecanje pozvani su Paula Jančić i Rafael Ilić. Rafael je zauzeo 10. mjesto.

HRVATSKI JEZIK
7. RAZRED: Ivan Belić (7. a), Iva Agičić i Dunja Bartulović (7. b), mentorica je Ivana Karlušić Budimir.
8. RAZRED: Dunja Crnjak, Rafael Ilić, Dina Matečić i Ana Turudić, svi iz 8. c. Mentorica je Zrinka Jurić.
Na županijsko natjecanje pozvana je Dina Matečić.

LiDraNo
Literarni rad (prozni tekst) "I to će proći“ učenika Mateja Golubičića iz 8. c predložen je s međuopćinske razine na županijsku razinu smotre te sa županijske razine na državnu razinu. Na državnu razinu rad nije pozvan! Mentorica je Zrinka Jurić.

GEOGRAFIJA
6. RAZRED: Matko Božičević, Lucija Cestarić, Ana Jaman, Marta Jančić, Tena Mađugorac, Iva Milković, Fran Šarić, svi iz 6. b. Mentor je Milenko Zovko.
7. RAZRED: Ivan Belić (7. a). Mentorica je Vlatka Bašić.
8. RAZRED: Andrej Fišić (8. a). Mentorica je Vlatka Bašić.

Na županijsko natjecanje pozvani su šestaši Matko Božičević (zauzeo je 5. mjesto), Iva Milković (zauzela je 8. mjesto), Lucija Cestarić (zauzela je 10. mjesto) i Ana Jaman.
Na županijskom natjecanju bio je i osmaš Andrej Fišić koji je zauzeo 1. mjesto. Andrej je pozvan i na državnu razinu natjecanja kao 2. na ljestvici pozvanih. Natjecanje će se održati od 3. do 5. svibnja.