ŽUPANIJSKA NATJECANJA 2012.
Autor: Zrinka Jurić, 19. 3. 2012.

I ove godine brojni učenici naše škole pozvani su na Županijska natjecanja i smotre. Većina ih je završena pa donosimo njihov pregled. Čestitamo svim učenicima i mentorima na uspjehu koji su postigli, na trudu i radu koji su uložili kako bi na najbolji način predstavili sebe i svoju školu.

NE UČIMO ZA ŠKOLU, NEGO ZA ŽIVOT.

(L. A. Seneka)

23. veljače je u OŠ Dragutina Tadijanovića u Vukovaru održana Županijska smotra Lidrano 2012. Antonela Božić iz 2. b predstavila je školu u scenskom izrazu monologom Pipi Duga Čarapa. Mentorica je Ljubica Bikić.

Matea Cvitković iz 8. a predstavila nas je u novinarskom izrazu sa samostalnim novinarskim radom Bubamarac na vrhu svijeta. Rad je predložen za Državnu razinu Lidrana. Mentorica je Zrinka Jurić.

24. veljače domaćin natjecanja iz tehničke kulture bila je škola u Vukovaru. Kristijan Kokor iz 5. a bio je 4. u kategoriji. Mentorica je Mira Magdić.

28. veljače u OŠ Stari Jankovci natjecali su se učenici u poznavanju engleskog jezika. Školu je predstavljala Ingrid Matanić iz 8. c s mentoricom Lidijom Umiljanović. Ingrid je bila 4.

2. ožujka najbolji poznavatelji hrvatskoga jezika natjecali su se u OŠ Ivana Kozarca u Županji. Sara Zlojić iz 8. a bila je 3., a mentorica joj je Zrinka Jurić. Školu je predstavljala i Petra Vitković iz 7. a (mentorica Ivana Karlušić Budimir) te Andrea Piperković iz 8. b (mentorica Zrinka Jurić).

6. ožujka Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca ugostila je najbolje županijske geografe. Na prva tri mjesta u kategoriji 5-ih razreda našli su se naši učenici. Kristijan Kokor (5. a) bio je 1., Mihael Miličević (5. a) bio je 2., a 3. mjesto zauzeo je Luka Herceg (5. b). Mentor im je Milenko Zovko.

U konkurenciji 6-ih razreda 2. mjesto zauzeo je Josip Gerin iz 6. a. Kod sedmaša 1. mjesto zauzela je Marina Neferanović iz 7. b. Školu su predstaviljali i Bruno Cindrić (6. b) i Toni Mijolović (8.b). Svima je mentorica Vlatka Bašić.

7. ožujka naša škola bila je domaćin učenicima koji su se natjecali u poznavanju povijesti. Marko Ninković (8. b) bio je 2., Ivan Keser (8. c) zauzeo je 4. mjesto, Josip Radočaj (8. b) 6. i Lorena Šebalj (8. a) 7. mjesto. Mentor je Milenko Zovko. Školu je predstavljao i Dominik Anđelić iz 7. b, mentor Ivan Krajinović.

13. ožujka matematičari su se natjecali u OŠ Ivana Brlić-Mažuranić u Rokovcima-Andrijaševcima. U konkurenciji 4. r. Barbara Čačić iz 4. c zauzela je 6. mjesto. Mentorica joj je Nada Brdar. Kod petaša Klara Vajt je zauzela 2. mjesto, a Mihael Miličević 7. Oboje su iz 5. a, a mentorica im je Mirela Lončar. Sanja Krznarić iz 7. b zauzela je 3. mjesto, a mentorica je Tatjana Brešćanski. Školu su predstavljali i Ivan Blažanović (4. b) s mentoricom Slavicom Astaloš te Mihael Nikić (6. b) s mentoricom Mirelom Lončar.

14. ožujka održano je natjecanje iz biologije u OŠ Ivana Mažuranića u Vinkovcima. 1. mjesto osvojila je Martina Breški (7. b), a 2. mjesto Martina Kordić (7 ). Mentorica je Vesna Matak. U osmim razredima predstavljali su nas Matea Cvitković (8. a) i Toni Mijolović (8. b). Mentorica je Veselka Čorluka.

15. ožujka OŠ "A. G. Matoš" iz Vinkovaca bila je domaćin natjecanja iz kemije. Marina Neferanović iz 7. b zauzela je 1. mjesto, a Toni Maloča iz 7. a 4. mjesto. Mentorica im je Veselka Čorluka.  Ingrid Matanić (8. c) bila je 2. U konkurenciji osmaša predstavljao nas je i Toni Mijolović (8. b). Mentorica im je Vesna Matak.

23. ožujka u OŠ "M. A. Reljković" u Cerni je upriličena izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna - LIK. Likovni radovi 6 naših učenika s temom Putujmo Europom proslijeđeni su sa županijske na državnu razinu. To su radovi Marte Miškić i Ivane Kalapati iz 5. a, Marka Kneževića iz 5. c, Alena Mendeša iz 7. a, Ivone Marunček iz 7. d te Ivone Bojčić iz 8. c. Mentorica je Ljiljana Balenović.

24. ožujka u Hotelu "Admiral" održano je natjecanje podmlatka i mladeži Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci. Naša ekipa zauzela je izvrsno 2. mjesto u konkurenciji od 19 ekipa. U ekipi su Tea Babić (7.c), Dora Križanac (8. a), Valerija Franjić (8. b) te Karlo Čuljak, Ena Lovaković i Antonela Verković (8. c). Mentorica je Dajana Blažanović.