NATJECANJA I SMOTRE 2012.
Autor: Zrinka Jurić, 3. 2. 2012.

Započela su ovogodišnja natjecanja i smotre. Učenicima i mentorima želimo puno uspjeha u daljnjim razinama natjecanja!

ENGLESKI JEZIK  - 24. siječnja 2012.

Sudjelovali su sljedeći učenici: Mihaela Blažević i Matea Cvitković iz 8. a, Dominik Igalac, Dominik Kresić, Petra Kolak, Ena Lovaković, Magdalena Marošević, Ingrid Matanić, Petar Perišić, Vedrana Perišić, Ivan Stjepanović, Ena Tandara i Antonela Verković iz 8. c.

Mentorica je Lidija Umiljanović.

Poziv na Županijsko natjecanje iz engleskoga jezika dobila je Ingrid Matanić (8. c).

LIDRANO 2012.

26. siječnja održana je Međuopćinska smotra Lidrano u dramsko-scenskom izrazu za škole vinkovačkoga područja. Antonela Božić iz 2. b predložena je za Županijsku smotru s monologom Pipi Duga Čarapa. Mentorica je Ljubica Bikić.

31. siječnja održan je Okrugli stol za literarni i novinarski izraz  Lidrano 2012. (vinkovački dio VSŽ). Samostalni novinarski rad Bubamarac na vrhu svijeta predložen je za Županijsku smotru. Autorica rada je Matea Cvitković iz 8. a, a mentorica Zrinka Jurić.

HRVATSKI JEZIK - 2. veljače 2012.

U kategoriji 7. razreda sudjelovale su Petra Vitković iz 7. a, Martina Breški, Petra Papac i Lara Petrović iz 7. b.

Mentorica je Ivana Karlušić Budimir.

Poziv na Županijsko natjecanje dobila je Petra Vitković.

U kategoriji 8. razreda sudjelovale su Sara Zlojić iz 8. a, Valerija Franjić, Andrea Piperković i Tamara Raguž iz 8. b.

Mentorica je Zrinka Jurić.

Poziv na Županijsko natjecanje dobile su Sara Zlojić i Andrea Piperković.

TEHNIČKA KULTURA - 3. veljače 2012.

U kategoriji petih razreda iz prometa su sudjelovali Kristijan Kokor i Fran Vekić (5. a) radovima na temu Bunar. Oba učenika idu na Županijsko natjecanje.

Na školskom natjecanju iz tehničke kulture sudjelovalo je 9 učenika 6-ih razreda iz područja graditeljstva s temom Most. Natjecanje se sastojalo od pisanog testa gradiva tehničke kulture, izrade tehničke tvorevine te usmenog izlaganja rada.

Sudjelovali su Mihael Bikić, Dominik Cindrić (6. b) te Jurica Bajić, Marin Bosančić, Boris Dragojević, Nikolina Grlić, Iva Šaravanja i Petar Vučina (6. c).

Na Županijskom natjecanju školu će predstavljati Dominik Cindrić i Marin Bosančić.

Mentorica im je Mira Magdić.

MATEMATIKA - 14. veljače 2012.

Učenici četvrtih razreda: Ivan Anušić, Mislav Knežević, Ivan Nikić, Tea Zlojić i Lara Živanović iz 4. a, mentorica Dinka Pavić Rosandić; Dion Drena Beljo, Ivan Blažanović, Petar Kruhoberec, Dora Petrović i Ana Šarić iz 4. b, mentorica Slavica Astaloš; Barbara Čačić. Luka Kuterovac, Domagoj Maljković, Antonio Martan, Alen Mišković i David Stjepanović iz 4. c, mentorica Nada Brdar.

Učenici petih razreda: Kristijan Kokor, Mihael Miličević, Klara Vajt i Ena Vukić iz 5.a, Ivan Ercegovac iz 5. b, Bruno Cindrić i David Jelinić iz 5. c.

Učenik Mihael Mikić iz 6. b je bio jedini šestaš.

Od sedmaša natjecanju su pristupili Toni Maloča iz 7. a te Sanja Krznarić iz 7. b. Mentorica je Tatjana Brešćanski.

Na Županijskom natjecanju školu će predstavljati Barbara Čačić, Ivan Blažanović, Klara Vajt, Mihael Miličević, Mihael Nikić, Sanja Krznarić i Toni Maloča.

KEMIJA - 15. veljače 2012.

7. razredi: Dominik Jelinić i Toni Maloča (7.a), Martina Breški, Marina Neferanović i Petra Papac (7.b) te Iva Babić i Martina Kordić (7.c). Mentorica je Veselka Čorluka.

Na Županijsko natjecanje idu Marina Neferanović i Toni Maloča.

8. razredi: Matea Cvitković i Tomislav Širić, 8. a; Toni Mijolović i Marko Ninković, 8. b; Petra Kolak, Borna Marin i Ingrid Matanić, 8. c. Mentorica je Vesna Matak.

Na Županijsko natjecanje idu Ingrid Matanić i Toni Mijolović.

BIOLOGIJA - 16. veljače 2012.

7. razredi: Dominik Anđelić, Martina Breški i Marina Neferanović (7. b); Magdalena Jurić i Martina Kordić (7.c); Vedrana Gavrić (7. d). Mentorica je Vesna Matak.

Školu će na Županijskom natjecanju predstavljati Martina Kordić i Martina Breški.

8. razredi: Matea Cvitković, Katarina Korica i Tomislav Širić (8.a), Andrea Đordić, Toni Mijolović, Marko Ninković, Luka Tvrtko Pranjić i Domagoj Prkačin (8.b) te Petra Kolak, Ingrid Matanić i Petar Perišić (8.c). Mentorica je Veselka Čorluka.

Školu će na Županijskom natjecanju predstavljati Matea Cvitković i Toni Mijolović.

POVIJEST - 17. veljače 2012.

Od učenika 7-ih razreda školskom natjecanju pristupili su Dominik Anđelić, Jakov Josipović i Lara Petrović iz 7. b te Ivan Vučić i  Dinka Zaluški iz 7. c. Mentor je Ivan Krajinović.

Dominik Anđelić pozvan je na Županijsko natjecanje.

Od učenika 8-ih razreda bili su to: Dora Križanac i Lorena Šebalj iz 8. a, Marko Ninković i Josip Radočaj iz 8. b te Ivan Keser, Luka Knežević i Hrvoje Lučanin iz 8. c. Mentor je Milenko Zovko.

Učenici Ivan Keser, Marko Ninković, Lorena Šebalj i Josip Radočaj pozvani su na Županijsko natjecanje.

GEOGRAFIJA -

5. razredi: Kristijan Kokor i Mihael Miličević (5. a), Ivan Ercegovac, Luka Herceg, Matko Katić i Ivan Liščić (5. b) te Bruno Cindrić, David Jelinić, Marko Knežević i Marko Rašić (5. c). Mentor je Milenko Zovko.

6. razredi: Josip Gerin i Marina Ivoković, 6. a, Dominik Cindrić i Borna Miklošević, 6. b te Marin Bosančić i Nikolina Grlić, 6. c.

7. razredi: Alen Mendeš iz 7. a i Marina Neferanović iz 7. b.

8. razredi: Toni Mijolović, Domagoj Prkačin i Lovro Voda, svi iz 8. b.

Mentor učenicima od 6. do 8. r. je Vlatka Bašić.

Na Županijsko natjecanje idu: K. Kokor, M. Miličević i L. Herceg iz 5. r., J. Gerin i D. Cindrić iz 7. r., M. Neferanović iz 7. r. te T. Mijolović iz 8. r.