(8. 4. - 19. 4. 2024.)

« Travanj 2024 »

POZIV NA ČITANJE KNJIGA IZ RUKSAKA
Autor: Zrinka Jurić, 23. 10. 2018.

Završeno je putovanje ruksaka punih knjiga iz obitelji u obitelj naših bivših trećaša u okviru projekta "Čitamo mi, u obitelji svi". Knjige iz ruksaka svoje utočište našle su u knjižnici i slobodne su za posudbu, stoga pozivamo učenike i njhove roditelje da ih posude i čitaju! U knjižnici su izložene na vidnom mjestu, a postavljena je i izložba prispjelih fotografija obiteljskog čitanja te najljepši dojmovi i pjesme!

U (OPŠIRNIJE) se nalaze nagrađeni dojmovi, pjesme, fotografije i crteži iz sva tri bivša treća razreda nastali tijekom trajanja Projekta!

NAGRAĐENI DOJMOVI
"Veselio sam se i jedva čekao svoj red da ruksak nosim kući. Kad sam došao kući, sve smo knjige prelistali. Odmah sam počeo čitati knjige Mali Guj i njegov Zmuj koja mi se svidjela jer je bila smIješna. Sestri sam pokazivao knjigu Životinje, mislim da joj  se svidjela jer ju je željela pojesti. S tatom sam naučio kako uzgojiti krastavac iz knjige Mala vrtlarica. Mama nam je pročitala knjigu Uljez u dvorištu, koja nam se svima svidjela, a ja sam poželio čitati još priču o mačku Findusu."
                                                                                Lukša Lučić, bivši 3. a

"Moram priznati da sam se malo uplašila zadatka kada sam donijela ruksak kući. Mislila sam da nikog neće zanimati knjige koje su unutra, no prevarila sam se. Prvi koji je pregledao torbu bio je djed. Odmah se primio čitanja knjige Tajno ime“ Pavla Pavličića i pročitao ju je za nepuna dva dana. Mama, sestra i ja smo svako veče pomalo prelistavale knjige. Mami se najviše svidjela knjiga Umijeće roditeljske ljubavi, sestra koja jako voli čitati knjige prelistala je svaku, a ja sam najviše čitala Tom Gates – odlični izgovori. Lijepo smo se družile listajući knjige u miru i tišini i poslije komentirajući što nam je bilo zanimljivo u knjigama. Sutra vraćam ruksak u školu i dobro se osjećam jer sam (nadam se) dobro obavila i ovu školsku – domaću zadaću."
                                                                              Marta Jančić, bivši 3. b

"Ovaj tjedan mi je baš zanimljiv. Svi zajedno smo čitali i prelistali knjige koje sam donio kući. Ja sam odmah izabrao knjige 77 kuhinjskih pokusa i uhvatio se posla. Jako volim raditi takve stvari. Od svega što sam napravio lizalica mi je najbolje uspjela. Njoj se obradovala i moja sestra. Brat mi je pomogao u radu, a mama je bila ljuta jer smo napravili veliki nered. Proučio sam i knjigu o Svemiru.
Moja baka je najviše čitala. Od svega se najviše zanimala za Disciplinu bez straha. Odlična joj je. Čitala je i mojoj sestri Mano i Dodo. Sestra je bila sretna, kao i uvijek kada joj čitamo. Mama je pročitala Kokoš kod frizera, a ostale knjige je pregledala i prelistala. Bilo je zanimljivo. Žao mi je što nismo imali još malo više vremena za čitanje.
                                                                                 Luka Periša, bivši 3. c

NAGRAĐENE PJESME
TORBA O KOJOJ SVATKO SANJA

Torba puna znanja
o kojoj svatko sanja.
Uz nju se nauči nešto novo
pokoja riječ ili slovo.

U njoj su bajke
koje nam čitaju majke
i pričice male,
i pokoje šale.

Baš je takva torba
stigla u moj dom
i razveselila je sve
svojim dolaskom.

Iva Kovač, bivši3. a

Volim čitati knjige
jer u njima nema brige.

Svaki list nosi nešto novo
pa sam  i ja pročitala svako slovo.

Od puno zanimljivih i veselih stvari,
u svakoj knjizi ništa ne fali.

Zato vas molim, dragi moji,
čitajte knjige jer to vam baš stoji.

Ana Jaman, bivši 3. b

ZAŠTO VOLIM KNJIGE

Ja volim knjige
u njima su priče razne.
zbog knjiga nam glave
nisu prazne!
Male i velike, tanke i debele,
ponekad tužne, a ponekad vesele.
Knjige nas vode
u svjetove nove,
u razne avanture
čitanje nas zove.