(8. 4. - 19. 4. 2024.)

« Travanj 2024 »

OSVRT NA BOŽIĆNU PRIREDBU I SAJAM
Autor: Zrinka Jurić, 23. 12. 2016.

Božićna atmosfera u školi vladala je tjednima prije prigodnim uređenjem učionica i hola škole te radionicama s roditeljima i učenicima koje su organizirale učiteljice razredne nastave. Vrijedne i kreativne ruke djece, roditelja i učiteljica napravile su brojne božićne ukrase, poklon vrećice, čestitke, kolače. Školom su se čule prigodne pjesme, uvježbavale recitacije i igrokazi, izrađivala scenografija i kostimografija.
Puno toga pripremalo se za jučerašnji dan 22. prosinca kada je održana božićna priredba i sajam. Okupio se velik broj roditelja, baka i djedova, mlađih braće i sestara kako bi pogledali i podržali sve izvođače i njihove točke, a ove priredbe bilo ih je uistinu mnoštvo. Redale su se recitacije, pjesme popraćene plesnim točkama, pjesme uz pratnju gitare, klavijatura, bubnjeva, igrokazi...

Više čitajte u (OPŠIRNIJE).
Izbor fotografija nalazi se u novom albumu Božićna priredba i sajam 2016. u Galeriji slika!

Priredbu su otvorili bubnjari, učenici 8-ih razreda, s  točkom Pozdrav Djeda Mraza (pripremila ih je Julija Dujić), a nakon njih nastupili su učenici 2. a s pjesmom Zvončići (pripremila ih je Matija Ergotić).  Dramska skupina 6. i 8. razreda izvela je igrokaz Istina ili ne s jasnom porukom da je istina uvijek onaj najbolji izbor. U igrokaz je uklopljena glazba i plesni dijelovi koji su odlično upotpunili poruku igrokaza (pripremile su ga Irena Mataković i Ana Koncul). Učenice 3. b izvele su recitaciju Boje, mirisi i okusi (pripremila ih je Ljubica Bikić), a razigrano i plesno predstavili su se učenici 1. b s pjesmama Božićne slastice i Božićno drvce (pripremila ih je Slavica Astaloš). Dorian Džigumović iz 4. a recitirao je pjesmu Noći u čaroliju pretvaraju (pripremila ga je Hrvojka Lenđer).  2. c izveo je Božićni party (pripremila ih je Dubravka Benki), a udružene snage 2. b i 2. c otplesale su pjesmu Okitimo grančice (pripremile su ih Dajana Blažanović i Dubravka Benki).  Učenici 2. b još su izveli Bijeli Božić (pripremila ih je Dajana Blažanović). Francuskim plesom iz 17. st. menuetom graciozno i profinjeno predstavili su se učenici 3. c (pripremila ih je Dunja Golek). Kratkim igrokazom i pjesmom Nek moje srce bude jasle priredbu su upotpunili učenici 6-ih razreda (pripremio ih je Josip Matezović).
Učenici 1. c recitirali su pjesmu U ponoći zvonce malo (pripremila ih je Nada Brdar), a kratki igrokaz Poklon pastira izveli su trećaši (pripremila ih je Tatjana Piljanović). U brzom ritmu pjesmu Driving home for Christmas otplesali su učenici 4. a i 4. c razreda (pripremile su ih Hrvojka Lenđer i Zdenka Pezer). Svima poznatu bajku Djevojčica sa šibicama na priredbi smo gledali u engleskoj verziji (Little match girl). Uvjerljivo i nadahnuto učenici 7-ih razreda taknuli su srca gledatelja. Ovoj tužnoj priči oni su pružili sretan završetak. (Učenike je pripremila Lidija Škrlec.)
Školski zbor (pod vodstvom Julije Dujić) i učenici 1. a (pripremila ih je Dinka Pavić Rosandić)  izveli su pjesmu Little drummer boy u engleskoj i hrvatskoj verziji. Za ovu prigodu izrađeni su bubnjevi za pratnju pjesme, a šećer na kraju bilo je priključenje djelatnika škole zboru te zajedno pjevanje pjesme.
Publika je sve nagradila velikim pljeskom jer je program priredbe i svaka točka pripremljena s velikim trudom i zračila posebnim ugođajem kako i dolikuje ovim danima u godini.
Poslije priredbe uslijedio je sajam na kojemu su se mogli razgledati i  kupovati izrađeni predmeti i kolači. Prikupljeni novac namijenjen je u dobrotvorne svrhe! Na taj način kod najmlađih se odmalena njeguje duh darivanja potrebitima. Uz to, učenici 4. b uprizorili su žive jaslice (uz pomoć Jelice Tomić) što je upotpunilo sveukupni dojam.
U organizaciju priredbe bile su uključene učiteljice Dinka Pavić Rosandić, Hrvojka Lenđer i Dubravka Benki. Tehničku podršku dao je domar Vladimir Bruner, a klavijature je svirao bivši učenik Matej Šibalić. Svi spomenuti - učiteljice razredne nastave, učiteljice predmetne nastave, učiteljice i vjeroučitelj na stručnom osposobljavanju koji su pomagali učenicima u pripremi točaka - dali su svoj doprinos ovome danu. Ne samo oni, nego i svi ostali učitelji, stručni suradnici i djelatnici škole!
Svime je navedenim u školi obilježen doček jednog velikog rođendana, a okupljenima će još koji dan odzvanjati Vijest nam stiže / pa-ram-pam-pam-pam / Rođen je novi kralj / pa-ram-pam-pam-pam / Darove nosimo / pa-ram-pam-pam-pam / Kralju položimo / pa-ram-pam-pam-pam, ram-pam-pam-pam / Njemu su u čast / pa-ram-pam-pam-pam / Tu je za nas.

Uistinu, tu je za nas! Čestit Božić svima!