(11. 3. - 22. 3. 2024.)

« Ožujak 2024 »

NATJECANJE DABAR
Autor: Zrinka Jurić, 4. 12. 2018.

Od 12. do 16. studenoga 22.887 učenika je u 530 prijavljenih škola pristupilo natjecanju Dabar 2018. Ovo Međunarodno natjecanje promiče informatiku i računalno razmišljanju u preko 50 zemalja u cijelom svijetu. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a, a natjecanje podržava Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Više u (OPŠIRNIJE)!

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.
Sudjelovanje se provodi u školskom okruženju uz obavezan nadzor učitelja, a učitelji su pozvani da promiču odgovornost, poštenje i pozitivne vrijednosti obrazovanja kako bi svi bili zadovoljni naučenim i ostvarenim, a ne razočarani zbog pokušaja prevare, prepisivanja ili nekog drugog nesportskog ponašanja.
Našu je školu na ovogodišnjem natjecanju predstavljalo 16 učenika šestih i osmih razreda, od kojih je izvrstan rezultat postigao Oskar Ante Soldo (8. c), plasiravši se među 10% najboljih u svojoj kategoriji te pri tom ostvario 7. bodovni rang. Čestitamo!
Čestitamo i svim ostalim sudionicima ovog zanimljivog natjecanja i pozivamo i njih, ali  i ostale zainteresirane učenike, da se uključe u rješavanje zadataka s natjecanja Dabar!

Tatjana Brešćanski