(11. 3. - 22. 3. 2024.)

« Ožujak 2024 »

PREDAVANJE "ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA" - DIO PROJEKTA "BUDI MI PRIJATELJ"
Autor: Zrinka Jurić, 26. 2. 2018.

U sklopu našeg ovogodišnjeg školskog projekta „Budi mi prijatelj“ i nacionalnog programa prevencije nasilja u osnovnim školama ‘Živim život bez nasilja’, koji se provodi u suradnji s Ministarstvom unutarnjih poslova, u školi je u petak 23. veljače 2018. održano istoimeno predavanje. Održala ga je Mirna Marić, djelatnica PP Vukovarsko- srijemske, a bilo je namijenjeno učenicima šestih razreda.
Više o predavanju u (OPŠIRNIJE)!

Ususret „Danu ružičastih majica“ koji se obilježava zadnje srijede u veljači učenike se kroz edukativno predavanje detaljnije upoznalo s ovom temom, što sve spada pod nasilje, koje vrste nasilja postoje te kako se sankcioniraju. Također im je obrazloženo na koje sve načine nasilje mogu spriječiti te kako ga i kome prijaviti. „Djeca i mladi koji na bilo koji način trpe nasilje o tome moraju razgovarati s roditeljima, učiteljima i policijom. Prikrivanje samo produljuje nasilje i ne smijemo dozvoliti da postanemo žrtve bullyinga. Također ne smjemo biti niti nijemi promatrači nasilja, jer svaki puta kada prešutimo da smo vidjeli nasilje samim tim postajemo sudionici“, istaknula je gospođa Marić.
                                                      Gorana Hasel, školska knjižičarka