(11. 3. - 22. 3. 2024.)

« Ožujak 2024 »

ZAVRŠNE PRIREDBE
Autor: Zrinka Jurić, 17. 6. 2014.

Na kraju smo još jedne nastavne godine! Pisanje zadaća, čitanje lektira, pismene i usmene provjere, izrada prezentacija i plakata, pripreme za natjecanja, ispravljanje ocjena i sve ostale školske aktivnosti na neko vrijeme će zamijeniti igra, kupanje, druženje, putovanja i ostale ljetne radosti.

Više o priredbama čitajte u OPŠIRNIJE, a izbor fotografija nalazi se u Galeriji.

U petak 13. lipnja obilježili smo kraj nastave već tradicionalno dvjema priredbama. Školski zbor je otvorio priredbu pjevanjem školske himne, a nakon njih učenici 1. a su otpjevali pjesmu Igra. Pripremila ih je učiteljica Hrvojka Lenđer. Da nije lako u 5. razredu, dočarala nam je dramska skupina učenika 5. r. igrokazom Nije mi lako. Glavni lik ne muči samo učenje i škoske obaveze, nego i mama, učitelji, prijeteljice i simpatija. Na kraju se sve ipak dobro završi! Članove dramske skupine pripremila je Irena Mataković.

Učenici 1. b su u omiljenoj nam crveno-bijelo-kockastoj odjevnoj kombinaciji otpjevali i otplesali pjesmu Juri, juri vlak u Brazil, a učenici 1. c su izveli pjesmu Abeceda i uvjerili nas koliko dobro su je naučili. Točke su pripremile učiteljice Jelica Tomić i Zdenka Pezer.  Uslijedio je kratki dijalog Naši školski biseri - razgovor o smiješnim i zanimljivim školskim situacijama nezaobilaznih likova Muje i Hase. Igrokaz su izveli članovi dramske skupine.

Potom je najuspješnije učenike tijekom školske godine ravnatelj Damir Burić nagradio knjigama. To su učenici koji su sudjelovali na državnim natjecanjima ili su zauzeli od 1. do 3. mjesta na županijskim natjecanjima. Ovo je bila prigoda da se podijele nagrade i najuspješnijim natjecateljima Klokana. Nagrade je podijelila Karolina Bogdanović.

Toni Jurina iz 4. b izveo je rap točku u čijoj pripremi mu je pomogla učiteljica Ljubica Bikić. Školski zbor se još predstavio pjesmama koje su izveli na 57. glazbenim svečanostima u Varaždinu. Voditeljica im je Julija Dujić. Da se ne trebamo brinuti za očuvanje tradicije, pokazali su nam učenici 2. b koji su izveli splet slavonskih plesova u tadicionalnim slavonskim nošjama. Njih je za nastup pripremila Slavica Astaloš.

Završna točka bila je ples uz taktove pjesme Happy. Plesali su je prvašići i njihove učiteljice, a pozvani su i svi ostali da im se pridruže. Voditeljice programa bile su Katarina Lovrenović iz 8. b, Nikolina Grlić, Elena Iživkić i Ena Krajinović iz 8. c, a tekst je pripremila Ivana Karlušić Budimir.

Druga priredba bila je rezervirana samo za osmaše koji se njome opraštaju od osnovne škole. U zanimljivom mjuziklu prikazali su svoje viđenje školskih događaja i učitelja. U spoju glume i plesa te na kraju sa školskom himnom izmamili su veliki pljesak (a i suze) okupljenih osmaša i učitelja. Za kraj su sve počastili tortom s logom škole! U pripremi mjuzikla veliku pomoć i podršku dala je učiteljica glazbene kulture Julija Dujić.