(11. 3. - 22. 3. 2024.)

« Ožujak 2024 »

POVRATAK UČENIKA U ŠKOLU 25. SVIBNJA 2020. - OBAVIJEST RODITELJIMA O UPUTAMA HZJZ-a i PREPORUKAMA MZO-a
Autor: Zrinka Jurić, 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

od ponedjeljka 25. svibnja 2020. svi roditelji mogu poslati učenike razredne nastave (od 1. do 4. razreda) u školu. Za uključivanje djeteta u ustanovu roditelj ne mora potpisati izjavu.

Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima u školi.

Paralelno s nastavom u školama, i dalje će se omogućiti održavanje nastave na daljinu.

Raspored dolazaka učenika i detalje vezane uz organizaciju nastave objavit ćemo u petak 22. 5. 2020.

Važno je da se roditelj/skrbnik upozna s Uputama HZJZ-a te Preporukama MZO-a u cjelini.

Naglasci za roditelje

• Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje Uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.
  • Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu..
  • Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije.
  • Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.

Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju telefonom ravnatelju škole i izabranom pedijatru/liječniku.

Stručna služba